כניסת סקיפריםהשכרת יאכטותהתקשרו והזמינוקורסי יאכטות

טיולי יאכטות בחו"ל

כיף מאוד להפליג לאורך חופי ישראל. אך לצערנו קו החוף שלנו אינו משופע במפרצים ומרינות ולכן סקיפרים ישראליים שוכרים בכל קיץ יאכטות לטיולים ביעדים שונים, רובם בים התיכון. אין ספק שטיול יאכטות הוא אחד הדברים המדהימים ביותר ומתמכרים לזה בקלות, אך לפני שעושים זאת, שווה לקרוא וללמוד את הנושא מהמקצוענים.

טיולי יאכטות בחול

מה זה טיול יאכטות?

פשוט מאוד! טסים לאחד מיעדי ההפלגה המומלצים, שוכרים יאכטה לפי הגודל הרצוי ויוצאים לשבוע של הפלגה בין איים מקסימים ומיוחדים, שלרוב לא מגיעים אליהם בדרכים אחרות. הים בין האיים מאוד שקט, כך שזה מתאים למשפחות עם ילדים ומרחקי ההפלגה גם כן גמישים ומאפשרים לכל אחד ליהנות לפי מה שמתאים לו. בכל ערב עוגנים במרינה מסודרת, או במפרץ מבודד לאלו שמחפשים טבע ושקט.

למי זה מתאים?

כל אחד שסיים קורס סקיפרים ויש לו תעודה, בין אם משיט 30 או רישיון זר אחר, יכול לשכור יאכטה לחופשה. עם זאת, בעיקר בפעם הראשונה, מומלץ לצאת עם איש צוות נוסף שיש לו ידע ויכולת לעזור. אפשרות נוספת היא לצאת לטיול מאורגן של מספר יאכטות, הידוע בשם פלוטילה. 

היכן ומתי כדאי להפליג?

ישנם מספר יעדים פופולאריים בים התיכון, אך לסקיפרים המחפשים מקומות חדשים, אין סוף לאפשרויות גם במקומות רחוקים יותר. לרוב נבחר אזור הפלגה שמאופיין במזג אוויר נוח ומוגן מפני הרוח והגלים, אך גם חשוב שיהיה נגיש מבחינת התחבורה.

יוון היא היעד המועדף על רוב הסקיפרים בים התיכון, גם שם יש חלוקה ל-3 אזורים בהם מפליגים:

1. המפרץ הסרוני דרומית לאתונה

2. הים האיוני במערב

3. ואזור קוס במזרח.

כל אחד מהם מיוחד בדרכו שלו וניתן להפליג בהם מספר פעמים ועדיין להרגיש שזה לא מספיק. גם טורקיה וקרואטיה מספקות חוויה נפלאה של שייט פשוט ונוח, בנוסף ניתן להפליג גם בקורסיקה וסרדיניה, הריביירה הצרפתית, תאילנד איי סיישל ועוד.

טיולי שייט

איזו יאכטה לשכור?

בחירת היאכטה תלויה קודם כל בכמות אנשי הצוות שיוצאים להפלגה, ככל שהיאכטה גדולה יותר, יהיו לה יותר תאי שינה ושירותים. צוות של 3- 4 אנשים יכול להפליג על יאכטה בגודל 36-40 רגל, צוות גדול יותר ישכור יאכטה בגודל 40- 45 רגל. משנה לשנה גדל מספר הסקיפרים ששוכרים יאכטה מדגם קטמרן, שהיא רחבה הרבה ומפנקת הרבה יותר, בעיקר למשפחות. 

כמה זה עולה?

מחיר היאכטה תלוי ב-3 דברים:

1. גודל היאכטה

2. שנת הייצור

3. מועד ההשכרה.

אנו ממליצים לא לשכור יאכטה בת יותר מ-5 עד 6 שנים, אך יש זה תלוי גם בחברת ההשכרה, בחברות טובות תמצאו יאכטות ישנות במצב מצוין ולהפך. תוכלו להוזיל משמעותית את החופשה אם תבחרו במועד עם מזג אוויר נוח אך לא במחירי שיא העונה.

כיצד מתחילים?

מומלץ מאוד לבצע את ההשכרה דרך נציג בישראל, כמו חברת תשוט, שמתמחים בנושא כבר מעל 30 שנה. דרך תשוט תוכלו לקבל את מגוון ההצעות הגדול ביותר בחברות המובילות, אך חשוב מכך, לקבל תדרוך מפורט לפני היציאה. תדרוך זה קריטי ביותר וכולל את כל המידע הנחוץ, למשל מרינות מומלצות, קניות לפני ההפלגה, מסלול מועדף, המלצות למפרצים ועוד.

'); }else{ $(form).find("button[type=submit]").show(); $(form).slideDown().parent().append('
תקלה בשמירת הנתונים, אנא נסה/י שוב מאוחר יותר
'); } }); return false; } }); } });