כניסת סקיפריםהשכרת יאכטותהתקשרו והזמינוקורסי יאכטות

קורס משיט 30 – תהליך וסילבוס

על מנת לקבל רישיון משיט 30 מטעם משרד התחבורה, יש לעשות קורס סקיפרים ולעבור בהצלחה מספר מבחני תאוריה ומבחן מעשי.

קורס משיט 30 - תהליך וסילבוס

בנוסף, יש לסיים קורס מגיש עזרה ראשונה (20 שעות), להציג טופס כשירות רפואי ואת הרישיון ניתן לקבל רק מגיל 18. 

מבחני התאוריה הם ב-4 נושאים שונים, אך אין סדר מחייב וניתן לבחור במה להתחיל וכיצד להמשיך. 

הבחינות נערכות בכל שבוע בחיפה ובתל אביב ולכן קצב ההתקדמות תלוי בעיקר בתלמיד.

במהלך לימודי התאוריה מומלץ להפליג כמה שיותר על מנת לתרגל את החומר הנלמד גל באופן מעשי (כמובן שזה גם הופך את החוויה לכיפית יותר). 

מבחן מכונה

כל סקיפר צריך להכיר את המנוע של היאכטה ולתקן תקלות בסיסיות כשהוא בלב ים. בקורס מכונה לומדים להכיר את סוגי המנועים השונים, מערכות המנוע (דלק, שמן, קירור ועוד) וכמובן לתפעל תקלות שונות.  

מבחן ימאות ג'

מקצוע הימאות מאגד תחתיו מספר נושאים שונים – חוקי דרך, עקרונות הפלגה באמצעות מפרשים, מטאורולוגיה, סוגי חבים, עגינות ועוד. במהלך הלימוד למבחן ימאות מומלץ לצאת לכמה שיותר הפלגות על מנת לתרגל את הדברים בצורה מעשית.  מבחן זה חשוב ביותר במהלך קורס סקיפרים ונושאי הלימוד שלו משמשים אותנו בכל רגע במהלך ההפלגות.

מבחן ניווט מכשירים

התפתחות הטכנולוגיה גורמת לכך שמכשירי הניווט האלקטרוניים שיש לנו ביאכטה תופסים חלק גדול במהלך ההפלגות ובמקצוע זה לומדים כיצד הם פועלים. דוגמה למכשירי ניווט – מד מהירות, מד עומק, GPS, מכשיר קשר ועוד. המבחן אינו כולל תפעול של המכשירים, אך כמובן שכדאי להתנסות בכך ביאכטה.

מבחן ניווט חופי

למרות שאמצעי הניווט האלקטרוניים נהיו הדומיננטיים, הניווט המסורתי עדיין חשוב וכל סקיפר חייב לדעת למצוא מיקום על גבי מפה ולנווט באמצעות סרגל ומחוגה. הכרת המפה ותכנון מסלול הם חיוניים בכל הפלגה על מנת להפליג בצורה בטוחה ולהגיע בשלום. 

מבחן מעשי

קורס סקיפרים מסתיים במבחן מעשי על היאכטה, בו משתתפים 4 תלמידים ובוחן מטעם משרד התחבורה. המבחן נמשך יום שלם וכולל מספר שעות הפלגה, במהלכן נבחנים התלמידים כסקיפרים ואנשי צוות במספר תחומים – תמרוני מנוע, הפלגה באמצעות מפרשים, עגינה, ניווט וקשרים. בסיום ההפלגה חוזרים למרינה וכל תלמיד נבחן במשך כחצי שעה באופן אישי על החומר התאורטי. על מנת להתכונן בצורה המיטבית למבחן זה, יש להתאמן יחד כצוות במשך מספר שבועות. 

חשוב לציין כי סקיפר בעל תעודת משיט 30 שזה עתה סיים קורס סקיפרים, עדיין צריך המון שעות ים על מנת להגיע לרמה מקצועית טובה, מומלץ להפליג בהתחלה במזג אוויר נוח ועדיף שיהיה ביאכטה סקיפר נוסף שיכול לתת יד. כמובן שככל שעובר הזמן וצוברים את הניסיון, אפשר לצאת בים מאתגר יותר.

'); }else{ $(form).find("button[type=submit]").show(); $(form).slideDown().parent().append('
תקלה בשמירת הנתונים, אנא נסה/י שוב מאוחר יותר
'); } }); return false; } }); } });