כניסת סקיפריםהשכרת יאכטותהתקשרו והזמינוקורסי יאכטות

הקריטריונים לבחירת קורס סקיפרים

רישיון להשטת יאכטה או רישיון סקיפר היו שמורים בעבר לעשירים בלבד, עם הרבה זמן פנוי.

אולם בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לעשות קורס סקיפרים ולהוציא רישיון שיט - עד כדי מצוקה עולמית במקומות העגינה. עקב יוקר המחייה בישראל, רבים אף בוחרים לוותר על חיפוש דירה ועוברים לגור על כלי שיט.

בחירת קורס סקיפרים

עם זאת, רישיון הוא עדיין לא זול. קורס סקיפרים או קורס משיטי יאכטות יכול לעלות אלפי ואף עשרות אלפי שקלים. אז איך בוחרים את המקום הנכון? בבחירת בית ספר לשיט, יש מספר פרמטרים שכדאי להתייחס אליהם כדי להשקיע את הכסף שלכם במקום הנכון, בין אם עבורכם שיט הוא רק תחביב או חלום מקצועי.

אז איך זה עובד?

כדי להשיט כלי שיט בישראל לא מספיק רק לעבור קורס, צריך בסיומו לקבל רישיון. הרישיון הבסיסי ביותר הוא משיט 30, רישיון סקיפר, המאפשר להשיט יאכטה עד 24 מטר בשיט חופי. כדי להוציא רישיון משיט 30 צריך להיות מעל גיל 18, לעבור קורס עזרה ראשונה ולעבור חמישה מבחנים, בהם אחד מעשי וארבעה עיוניים.

השלב הבא הוא רישיון משיט 60, המאפשר להשיט יאכטה במים בינלאומיים, ורישיון משיט בשכר. רישיון משיט בשכר, משיט 40, מאפשר למחזיק בו להשיט עד 55 נוסכים בתשלום בשייט חופי.

לבחור את הקורס הנכון

כפי שניתן לראות, הוצאת רישיון סקיפר זה לא כמו להוציא רישיון נהיגה. לכן, בית ספר לשיט איכותי צריך לספר לכם את כל הכלים הדרושים כדי לעבור את המבחנים, העיוניים והמעשיים גם יחד, ולהנחות אתכם בכל הצעדים שעליכם לקחת בדרך לרישיון השיט.

בישראל יש לא מעט בתי ספר לשיט, בהם בתי ספר גדולים, בינוניים וקטנים. בסופו של דבר, כשבוחרים קורס סקיפרים, כדאי להתייחס לכמה קריטריונים.

  • ראשית, מה אחוז המסיימים? כל אחד יכול להירשם לבית ספר לשיט, אבל כדי לקבל את הרישיון עצמו יש לעבוד קשה. אחוז הבוגרים בבית הספר יכול להעיד על האיכות שלו, ועל היכולת שלו להעביר את התלמידים שלו את כל המבחנים הדרושים.
  • שנית כדאי לבדוק כמה שעות שיט מעשי כולל הקורס. ככל שיש יותר שעות שיט, כך הקורס עשוי לעלות יותר, אך יחד עם זאת - כך מיומנות השיט תתפתח מהר יותר, באופן מקצועי יותר ותסייע בקבלת הרישיון. בסופו של דבר, אמנם יש רק מבחן מעשי אחד, אבל הוא כמובן החשוב ביותר. חשוב למצוא בית ספר שבתכנית שלו יש לפחות מאה שעות שיט, כדי להבטיח את איכות הלמידה.
  • שלישית - היחס האישי. בתי הספר הגדולים בישראל מתהדרים במועדוני שיט גדולים, מורים איכותיים וקורס איכותי אבל דווקא בתי הספר הקטנים הם אלה שמעניקים את היחס האישי ביותר והליווי הצמוד בדרך אל הרישיון.

לבסוף, אל תהססו לבקש הפלגת ניסיון. אל תבחרו בית ספר בקלות ראש - בדקו את השטח ותמצאו את המקום המתאים ביותר עבורכם.