כניסת סקיפריםהשכרת יאכטותהתקשרו והזמינוקורסי יאכטות

רשיון סקיפר אמריקאי

כל אחד עשוי להתחבר אל תחביב אחר, אך יש להסכים ששייט על יאכטה בים הפתוח הינו חלום רטוב, שמשום מה אנשים רבים מאפשרים לו להישאר מעבר לקו האופק.

לימודי שייט

כאן נציין שאם רק  מבררים מעט וכמובן שגם מתחייבים, ניתן לעבור קורס סקיפרים ואף להשיג רישיון סקיפר אמריקאי, כך שאם באמת רוצים, הרי שתוך זמן יחסית קצר ניתן יהיה להתמצא בניווט, במטאורולוגיה, בניהול תקלות בזמן אמת, בשליטה על כלי גדול ומרשים, בקריאת נתוני הרוח ותנאי הים ועוד. אי לכך, אם גם אתם חושבים לעבור קורס סקיפרים, ואף מבקשים לנצל את הכישורים לא רק במים הטריטוריאליים של מדינת ישראל – הרי שטוב לדעת שכל זה אפשרי.

מדינות שונות חוקים שונים

חשוב להבין שברגע שמשיגים תעודת סקיפר, אין זה אומר שבאופן אוטומטי ניתן יהיה להפליג גם ביוון וגם באמריקה, וזאת כי כל מדינה מחזיקה במערכת חוקים מעט שונה, ועל כן טוב לדעת שמי שמבקש להיות סקיפר באמריקה, אינו חייב כלל ברישיון רשמי אלא גם תעודה של בית ספר מקומי טובה, ואילו בארץ הרישיון ניתן מטעם משרד התחבורה אשר מתייחס באופן פרטני לנתונים המשתנים שמופיעים בכל רישיון.

שלוחה אמריקאית בארץ

לאור הדברים, אין להסיק שמי שמבקש לקבל תעודת סקיפר אמריקאית צריך להרחיק על מנת לזכות בתעודה, וזאת כי כיום גם בארץ פועלות שלוחות מטעמם של בתי הספר המובילים באמריקה, כך שניתן ללמוד בארץ וליהנות מרישיון סקיפר אמריקאי, אותו קל ופשוט להוציא.

אודות הקורס

נפתח לכם התיאבון למרחבי הים הגדול ואתם מבקשים לצלול מעט פנימה על מנת להבין מה עומדים לעבור בקורס סקיפרים? ובכן כל קורס סקיפרים כולל חלקים מעשיים לצד חלקים תאורטיים. בחלק המעשי נהוג להתנסות בהפלגה אשר מושתתת על מפרשים, בניווט חופים לצד ניווט מכשירים ואף בתמרון היאכטה באמצעות המנוע בלבד. בחלק התיאורטי נהוג לעבור על מושגים בסיסים, לעבור על חוקי דרך, מכונאות יאכטות, מטאורולוגיה, להכיר מגוון מכשירי ניווט וכדומה.

מתחילים לצד מנוסים

בין אם יש לכם ידע מקדים בתחום ובין אם מעולם לא עליתם על יאכטה, טוב לדעת שאופי הניסיון שלכם אינו יימנע מכם להגשים את החלום, וזאת כי כיום ניתן למצוא קורסים שמותאמים עבור כל רמה, הן למתחילים והן לסקיפרים מנוסים, וזאת כי תמיד יש לאן להתפתח בתחום.

מבקשים טעימה?

עבור מי שמתלבט אך מבקש לבחון את התחום, טוב לדעת שניתן להתחיל מהקורס הבסיסי ביותר, בו מתנסים בהשטת יאכטות של שבעה מטרים. מכאן שבתום מספר מפגשים בודדים ניתן גם להחזיק בהרבה יותר ניסיון וגם להבין אם מבקשים להמשיך ולהתמקצע בתחום. לסיכום נציין שיאכטה הנו כלי מדהים ושיט הינה חוויה מופלאה, מעצימה ומרגשת, ועל כן אם גם אתם מבקשים רישיון סקיפר ואף כזה שתופס באמריקה – הרי שיש לברר מראש אודות הקורס המתאים ביותר. 

'); }else{ $(form).find("button[type=submit]").show(); $(form).slideDown().parent().append('
תקלה בשמירת הנתונים, אנא נסה/י שוב מאוחר יותר
'); } }); return false; } }); } });