כניסת סקיפריםהשכרת יאכטותהתקשרו והזמינוקורסי יאכטות

להפלגת היכרות ללא תשלום מלאו את הטופס:

רשיונות משיט

בישראל מי שמסמיך משיטים של כלי שייט זה רשות הספנות והנמלים (רספ"ן).

ישנן דרגות שונות של רישיון ליאכטה בהתאם לסוג כלי השייט, גודלו ומטרתו. על מנת לקבל רישיון ליאכטה יש לעמוד בקריטריונים אשר נקבעו ע"י רספ"ן.

רישיון שייט  - משיט 30

משיט 30 היא התעודה הבסיסית להשטת יאכטה והיא מאפשר להשיט כלי שייט באורך של עד 24 מטר ועד 100 טון לשייט במים לאומיים של ישראל או כל מדינה אחרת. כלומר, עם רישיון שייט בדרגת משיט 30 תוכלו להשיט יאכטה בכל מקום בעולם, אך לא להפליג בין מדינות.

על מנת לקבל את הרישיון, יש לעבור הצלחה 4 מבחני תאוריה בנושאים שונים: ימאות, מכונה, ניווט מכשירים וניווט חופי. למבחני התאוריה אין סדר מסוים וניתן לעשות אותם בקצב שלכם ללא מגבלה, אולם חשוב לדעת שלאחר שנתיים פג תוקפו של המבחן.

לאחר מעבר מבחני התאוריה, מבוצע מבחן מעשי על יאכטה של בית הספר בהרכב של 4 תלמידים, מדריך ובוחן מטעם משרד התחבורה. רישיון משיט 30 יש לחדש פעם במספר שנים ע"י תשלום אגרה בדואר, פרט לכך אין כל חובה אחרת. משיט 30 מוכר בעולם ע"י חברות השכרת היאכטות ולכן תוכלו להציג אותו על מנת לצאת לחופשה שלכם על יאכטה.

רישיון שייט - משיט 60

רישיון ליאכטה מסוג משיט 60 הוא רישיון שייט המאפשר לכם להשיט יאכטה בהפלגה בינלאומית כלומר, בין מדינות. ישנם מספר תנאים לצורך קבלת הרישיון:

 • שנה ותק מקבלת רישיון שייט בדרגת משיט 30.
 • צבירה של 8 ימים בהפלגה עם סקיפר בעל רישיון משיט 60 שחותם על ביצוע מטלות בהפלגה
 • במהלך ההפלגה יש צורך לצאת או להיכנס לפחות פעם אחת לגבולות ישראל.
 • מעבר מבחן GMDSS  ע"י משרד התקשורת, הבודק ידע בהפעלת מכשירי הקשר ביאכטה, בדגש לשימוש בעת מצוקה בים.

רישיון שייט - משיט 40

משיט 40 הוא רישיון שייט להשטת ספינה בפעילות מסחרית, למשל לימוד שייט, השטת נוסעים או כל פעילות מסחרית אחרת. זכאי לקבל משיט 40 מי שעומד בקריטריונים הבאים:

 • שנתיים ותק מקבלת רישיון שייט בדרגת משיט 30.
 • מעבר מבחן GMDSS.
 • מעבר קורס כיבוי אש והצלה.
 • שנה ותק בעבודה כאיש צוות על כלי שייט.
 • מעבר מבחן תאוריה של משיט ספינה בשכר.סוגי רשיון שיט, משיט 30
 • תעודת יושר.
 • לסיכום, קיימות דרגות שונות של רישיונות בישראל, אך על מנת להתקדם יש להתחיל במשיט 30, הרישיון הבסיסי להשטת יאכטה. בבית הספר שלנו נלווה אתכם החל מהצעד הראשון ועד לקבלת הרישיון אותו אתם רוצים.

אפשרויות נוספות

למי שמעדיף אלטרנטיבה אחרת, ניתן לבחור גם במסלול לתעודת סקיפר כחלק מקורס סקיפרים מטעם ה-ASA איגוד השייט האמריקאי. התהליך ידידותי יותר והתהליך כולו מבוצע בבית ספרנו, גם הלימוד וגם המבחן המסכם. עם תעודה זו לא תוכלו להפליג בארץ, אך כן לשכור יאכטות לטיולי שייט בעולם.

אם אתם רוצים קורס בסיסי ופשוט, אנו ממליצים בחום להתחיל בקורס ליאכטות 7 מטר, ללא צורך ברישיון. זהו קורס קצר ומעשי, מהנה במיוחד, ובסיומו תוכלו לשכור את היאכטות שלנו במרינה תל אביב.

רישיון שייט מהנה
דורג על ידי שירן טננבוים
5
'); }else{ $(form).find("button[type=submit]").show(); $(form).slideDown().parent().append('
תקלה בשמירת הנתונים, אנא נסה/י שוב מאוחר יותר
'); } }); return false; } }); } });